රිචඩ් බ්‍රැන්සන් අභ්‍යවකාශගත වේ

සංචාරය සඳහා එක්වූ පිරිස. වමේ සිට කොලින් බෙනට් – ප්‍රධාන මෙහෙයුම් ඉන්ජිනේරු, බෙත් මෝසස් – ප්‍රධාන අභ්‍යවකාශගාමී උපදේශිකා, සිරිශා බන්ද්ලා – උපසභාපති, රාජ්‍ය කටයුතු සහ පර්යේශන මෙහෙයුම් සහ රිචඩ් බ්‍රැන්සන් – වර්ජින් සමූහයේ නිර්මාතෘ. Credits: Virgin Galactic

අභ්‍යවකාශ සංචාරක ක්ශේත්‍රයේ නව පිටුවක් පෙරලමින් වර්ජින් සමාගමේ VSS යුනිටි යානය ජුලි 11 වන දින අභ්‍යවකාශ ගත කරනු ලැබුවා. එයට සමාගමේ හිමිකරු වන බිලියනපති රිචඩ් බ්‍රැන්සන් සහ තවත් කාර්‍යමණ්ඩල සාමාජිකයන් කීපදෙනෙකුම ඇතුලත් වුනා. පෘථිවියට කිලෝමීටර 86 හෙවත් අඩි 282,000 ඉහලින් වූ උප කක්ශයකට ලඟාවීමට මෙහිදී හැකියාව ලැබුන අතර මිනිත්තු කිහිපයක කාලයකට ශුන්‍ය ගුරුත්වය අත්දැකීමටද හැකියාව ලැබුනා. මේ වන විට වර්ජින් සමාගමේ අභ්‍යවකාශ සංචාරය සඳහා වන ටිකට්පතක මිල ඇමරිකානු ඩොලර් $250,000 වනවා. පුද්ගලික අභ්‍යවකාශ ක්ශේත්‍රයේ දැවැන්තයන් වන ස්පේස් X සමාගමේ ඉලෝන් මස්ක් සහ බ්ලු ඔරිජින් සමාගමේ ජෙෆ් බේසොස් ද බ්‍රැන්සන් වෙන සුභ පැතුම් පණිවුඩ නිකුත් කර තිබෙනවා.

ප්‍රතිචාරයක් ලබාදෙන්න

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

ඔබ අදහස් දක්වන්නේ ඔබේ WordPress.com ගිණුම හරහා ය. පිට වන්න /  වෙනස් කරන්න )

Twitter picture

ඔබ අදහස් දක්වන්නේ ඔබේ Twitter ගිණුම හරහා ය. පිට වන්න /  වෙනස් කරන්න )

Facebook photo

ඔබ අදහස් දක්වන්නේ ඔබේ Facebook ගිණුම හරහා ය. පිට වන්න /  වෙනස් කරන්න )