කෙප්ලර් තම නවතම මෙහෙයුම අරඹයි

කෙප්ලර් අභාවකාශ දුරේක්ෂය
කෙප්ලර් අභාවකාශ දුරේක්ෂය Credit: NASA Ames/JPL-Caltech/T Pyle

ජීවයට හිතකර ග්‍රහලෝක සෙවීමේ අරමුණින් කක්ෂගතකරන ලද කෙප්ලර් අභාවකාශ දුරේක්ෂය තම සිව්වෙනි මෙහෙයුම මේ වන විට අරඹා තිබෙනවා. කෙප්ලර් අභාවකාශ දුරේක්ෂය මීට පෙර මෙහෙයුම් වලදී ලබා ගත් දත්ත මෙම සබැඳිය ඔස්සේ ලබා ගත හැකියි. නව මෙහෙයුම පෘටිවියට ආසන්නයෙන්ම පවතින තරු පොකුරු යුගලයක් වන, වෘෂභ රාශියේ හත්දින්නත් තරු පොකුර හා හියාඩස් තරු පොකුරේ තාරකා 16000 පමණ ඉලක්කකරගෙන සිදු කරගෙන යමින් පවතින අතර සෞරග්‍රහමණ්ඩලයට පරිබාහිර ග්‍රහලෝක රැසක් මෙවරත් අනාවරණය කර ගැනීමට හැකිවේ යැයි බලාපොරොත්තු වෙනවා.

ප්‍රතිචාරයක් ලබාදෙන්න

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

ඔබ අදහස් දක්වන්නේ ඔබේ WordPress.com ගිණුම හරහා ය. පිට වන්න /  වෙනස් කරන්න )

Twitter picture

ඔබ අදහස් දක්වන්නේ ඔබේ Twitter ගිණුම හරහා ය. පිට වන්න /  වෙනස් කරන්න )

Facebook photo

ඔබ අදහස් දක්වන්නේ ඔබේ Facebook ගිණුම හරහා ය. පිට වන්න /  වෙනස් කරන්න )